За белото тесто*
Белките се матат заедно со шеќерот, потоа се додава лажица масло и брашното помешано со пецивото. Добиената смеса се става со лажица во облик на топчиња во подмачкана и со брашно посипана тава на помали растојанија.

За темното тесто*
Се матат жолчките заедно со шеќерот, се додава млекото, маслото, а потоа брашното помешано со какаото и пецивото.
Темната смеса полека се става помеѓу белите топчиња.Не треба да се рамни, затоа што и двете смеси ќе се измешаат. Се остава така.
Се пече во загреана рерна на 200 Ц.
Печеното тесто се остава да се излади и се прелива со жешкиот прелив направен од млекото и шеќерот.

За кремот*
Трите пудинга се варат во млекото заедно со шеќерот. Во жешкиот пудинг одма се става маргаринот и се заедно се миксира и се остава кремот да се излади па се премачкува тестото.
Врз кремот се става разматената слатка павлака и на крајот се украсува со растопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови