1. Сите состојки за тестото за колачот ги ставаме во сад и ги матиме со миксер.
2. Смесата ја истураме на тава на која сме ставиле хартија за печење или пак сме ја намрсиле па набрашниле. Смесата се пече на 180 степени, околу 30-35 минути.
Оставете го колачот да се излади околу еден час.
3. Фстаците исечкајте ги на крупно и ставете ги во тава да се запечат, колку да пуштат мирис. Ставете го медот, промешајте, па ставете го сокот од мандарините и лимонот. Лесно промешајте.
4. Колачот избоцкајте го со вилушка на повеќе места. Лесно посипете ја глазурата преку него, не мора цела, нека впие, па повторно додека да се потроши. Оставете барем 15 минути да впие.
5. Сервирајте парче од колачот со густо кисело млеко во кое сте ставиле и свежи јагоди, попрскани со шеќер, кои претходно сте ги полеале со сок од мандарини и украсете по желба.

Забелешка
Мандарините може да ги замените со еден портокал. Така стои и во оригиналниот рецепт, ама јас повеќе го сакам вкусот на мандарини.
Комбинацијата со кисело млеко е многу добра и вкусна.
Ако киселото млеко ви е ретко, промешајте го со кисела павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани