Кромидот се сечка на ситно, а месото се сечка на коцки. На загреано масло месото се пропржува, а потоа му се додава кромидот, бибер и малку црвен пипер. Се заедно се вари на умерена температура додека месото не омекне, а потоа му се додава кечапот, црното вино измешано со густинот и рузмаринот.
Печурките се мијат, се сечкаат се додаваат во гулашот и се заедно се вари уште 10 тина минути додека и печурките не се сварат. Пред крај јадењето се зачинува според вкус.

Гулашот се сервира во чинија, одозгора се става сечкан магданос и се служи со претходно обарен компир или ориз.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови