Чоколадото исечкајте го на ситни коцки, а лешниците ставете ги во најлон кеса и издробете ги со чеканче.
Во друг сад измешајте ги сувите состојки.

Омекнатиот маргарин, шеќерот и ванилата пенасто изматете ги, па на крај додадете ги и јајцата матејќи.

Ставете ги спиралите за тесто на миксерот и матете додавајќи ги постепено сувите состојки.
На крај, со лажица вмешајте ги лешниците и чоколадото, оставајќи две фатки од мешавината на страна.

Намастете и набрашнете долгунест калап (како оној за векна леб) и истурете ја смесата во него, израмнете и одозгора расфрлете ги одделените лешници и коцкички чоколадо.

Печете во загреана рерна на 180 степени околу 40-45 мин. зависно од тоа како ви печи рерната.

Печениот колач изладете го и исечете го на коцки пред служење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани