Маргаринот и шеќерот се бијат, се додава јајцето, киселата павлака, еурокремот, 2 лајци млеко, екстратот. Постепено со месење брашното, печиво и на крај какаото, се остава во фрижидер некои 15 минутки, се става посип од брашно на работната површина и се сука кора дебела 1 см.
Со модла се вадат формичките, се печат на 180. Да не се препечат зашто ќе добијат горчлив вкус, се ладат.
Припремаме глазура од чоколадото и маргаринот со*лицето* ги макаме во глазурата и по желба можат дополнително да се декорираат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови