Чоколадна,сочна торта со вкус на портокал и Нутела.....(без маргарин....)

1. Најпрво се матат јајцата со шеќерот пенасто, а потоа се додаваат останатите состојќи и се печи во подмачкан плех со обрач бр.24. Постапката се повторува уште еднаш. Значи се прават 2 кори.

2. Кога корите ќе се оладат се преливаат со преливот кој претхотно се вари 5мин.

3.Слаткат павлака се загрева се додава чоколадата и Нутелата и се меша додека не се изедначи филот и да стане густ. Се додава изрендана кора од портокал .

4. Кога малку ќе се олади филот -15мин се филува Кора,фил,кора фил.Сето ова се филува во плехот со обрач зошто филот е течен, но кога ќе олади се стврднува.Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови