Едноставно, нарендајте ја тиквичката, кромидот ситно исецкајте го, а кашкавалот исечете го на концкички и потоа сите состојки заедно убаво измешајте/измесете ги.
Веднаш обликувајте плескавици и пржете ги на загреано масло, на скара или во грил тава.
Направете си домашен сендвич или послужете ги со свежа салата и некој прилог и уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани