Со миксер се матат заедно маргаринот и шеќерот. Потоа полека се додава брашното помешано со пецивото, ренданата кора од лимон и на крај млекото. Се заедно убаво се промешува.

Пудингот се меша со шеќерот и малку млако, а преостанатото млеко се става да проврие па се вари густ крем. Во корпите за мафини се става една лажица од жолтата смеса, па се става една лажица пудинг и се покрива пак со жолтата смеса. Во загреана рерна мафините ги печеме на 180 Ц. 20 мин.....Мафините можат да се декорираат по желба Ч)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови