Најпрвин подгответе го тестото за пјадините.
Во подлабок сад ставете ги интегралното и пченичното брашно и измешајте го со пецивото, солта и лененото семе.
Додајте го маслото и со млака вода замесете средно меко нелепливо тесто.

Поделете го тестото на 4 топчиња.
Покријте ги и оставете ги да отстојат 20-30 минути.

Во меѓувреме во тава на оган ставете маслиново масло и додајте го сецканиот праз и сувата пиперка.
Посолете и откако ќе омекнат додајте ја куркумата и буковецот.

На намрсната работна површина од секое топче тесто расукајте што потенки кори.

На една кора ставете од филот и покријте со друга кора.
Краевите подвиткајте ги и формирајте мали витки.

Повторете ја постапката и со другите кори.

Во нелеплива тава ставте малку масло и ставете ги пјадините да се пржат, по неколку минути од двете страни.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани