Откако го најдов овој рецепт на интернет, го правам веќе 3 пат - лесно се подготвува, а уште побрзо го “снемува“. Да ја искористиме сезоната на тиквички...

Тиквичките се рендаат, посолуваат и се оставаат да отстојат 10-15 мин. Повремено се притиснуваат и цедат од течноста.

Вклучете ја рерната на 180 степени и поченете со подготовка.

Јајцата се матат. Се додава маслото и павлаката.
Во сад настрана се меша гризот со брашното и прашокот за пециво и се додава на јајцата.
Се додава сирењето, семињата (по желба) и на крајот тиквичките (убаво исцедени).
Смесата се пече во плех од шпорет, на хартија за печење околу 30 минути.

Добар апетит!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови