Jајцата и шеќерот се матат убаво со миксер. Потоа се додава млекото, маслото, гризот, кокосот,  брашното и пецивото сето се мати ама со лажица. На намрсен плех бр.30 се истура смесата за торта и се пече во веќе загреана релна на 180 степени. Во тенџере на оган се става да зовријат шекерот и водата .Треба да вријат додека шербетот малку да се здебели околу 20 мин.потоа пред да го тргнеш од оган се додава ванилката. Готовата изладена торта се сече на парчиња и топол шербетот се полива.Се наросува со кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови