Цвеклото се сецка на мали коцки и заедно со фстаците се ставаат во блендер. Се блендират додека се изедначат и се добие кашеста смеса.
Смесата се става во голема длабока чинија, се додава крем сирењето, сол и бибер по вкус и се меша.
Во меѓувреме се варат тестенините во посолена вода, се цедат и се додаваат во сосот од цвекло. Се додава путерот и убаво се мешаат.
Се служат одма посипани со пармезан.
Комбинацијата можеби ќе ви изгледа интересна, но доколку сакате цвекло еве ви предлог да пробате, може ќе ви се допадне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани