Пиперката исчистете ја од семето и исечете ја на резанки. Кромидот и лукчето ситно исецкајте ги и сите заедно пропржете ги на маслиновото масло 2-3 минути малку да омекнат. Потоа додајте ги ракчињата, виното и водата. Додајте сол и бибер по вкус.
Оставете ги да варат 10-15 минути на среден оган додека течноста испари. При крај на варењето додајте го и магдоносот.
Во меѓувреме ставете ги да се сварат таљателите во зовриена посолена вода. Потоа исцедете ги и додајте ги во ракчината. Додајте ја павлаката, измешајте ги и послужете ги.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани