ТЕСТО
1.10 белки се матат им се додава прстофат сол, 10 лажици шеќер, потоа 4 лажици брашно во кој сме ги додале сецканите ореви, урми, сувото грозје (претходно натопено во две лажици рум), бадеми и смокви. Рерната треба да е загреана.Тестото се става во намастен плех со хартија и се печи на 180 степени, 20 минути и после тоа се остава во отворена рерна уште 15 мин. Изладено се сечи на три ленти.

ФИЛ
2.8 децилитри млеко да зоврие. Во него се додаваат претходно изматени 10 жолчки со 10 лажици шеќер, 7 лажици густин, еден децилитар ладно млеко. Кога е сварен му се додаваат двете ванили и се остава да се излади. На ладен фил му се додава еден изматен маргарин и изренданата кора од портокал.

ПРЕЛИВ ЗА ТЕСТОТО
3. Шест лажици сок од портокал се помешуваат со румот во кој беше одстоено сувото грозје. Со оваа смеса се натопуваат трите ленти тесто.
4. Се филова тортата со приготвениот фил кој се дели на три дела. Секоја кора со една третина од филот. За одозгора се украсува со чоколадни трошки.
5. Се остава во фрижидер да одстои една ноќ.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови