Многу вкусен, миризлив солен колач.
Едноставно се прави, ставете ги јајцата, маслото, изренданата тиквичка, издробеното сирење, киселината, пецивото и убаво измешајте. Потоа додадете ги зачините, сувите домати исечкајте ги, магдоносот и власецот исто така, морковот изрендајте го, а биберот и лукот во прав по вкус. убаво измешајте и печете во долг кајап за леб. Мојот е малку подолг па колачот не е многу висок, а вие можете да печете во калап каков што имате.
Се пече на 200 степени отприлика 45 минути, со тоа што некаде на половина време покријте го со фолија.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови