Во тенџере на оган со зовриена вода ја ставаме коцката за супа, наросуваме мелен црн пипер и ги вариме пилешките гради.

На ситната страна од рендето во длабок сад го рендаме кашкавалот. Го додаваме фета сирењето и промешуваме. Киселите краставички ги сечкаме на коцки и ги додаваме во садот. Додаваме по една лажица мајонез и кисела павлака. Ја додаваме буковата сол и промешуваме. Го додаваме и ситно сецканотои пилешко. Продолжуваме да ја месиме смесата со рака. Земаме од смесата, ја расплескуваме на едната рака, на средината ставаме една маслинка и ја облепуваме со смесата формирајќи топче.
На истиот начин ги подготвуваме сите топчиња и ги редиме во чинија.

Во длабока чинија ги матиме јајцата. Топчињата ги свалкуваме во брашно, изматени јајца и сусам и ги пржиме во тавана оган со поголемо количесто загреано масло.Откако ќе поруменат од сите страни ги ставамена чинија обложена со хартија. Преостанатата павлака ја мешаме со преостанатиот мајонез и промешуваме.Од преливот нанесуваме врз соленото рафаело со маслинки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови