Ова се едноставни, лични и брзи колачи, кои воедно секако заради самата ресана се и многу вкусни.
Од млекото, шеќерот и прашокот за пудинг се вари крем. Кога е млак, се додава иситнетиот маргарин и убаво се миксира.
Ресаните се сечат на половина. Помеѓу нив, од бисквитнаа страна се става по едно лажиче крем. Убаво се слепуваат и се премачкуваат рамно до рабовите.
Се ваклаат во кокос и тоа е тоа, имате вкусни колачи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови