Се замесува тесто од зејтинот, пивото, гризот и брашното помешано со пецивото. Едно пециво е доволно затоа што и квасецот од пивото помага при растењетои на тестото. Од тестото се зема во рака и се обликуваа топчиња кои се полнат со оревчиња и се редат на подмачкан плех.

Шеќерот се налева со водата и се става да врие 5минути. а потоа се трга и се попаруваат ладните колачи
Одозгора може да се поросат со млени оревчиња или кокос.
Овој рецепт бидејки во тек се Петровденските пости, па да се заблажиме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално