Сите брашна се истураат во сад, се додава маслото, прашокот за пециво, сол и киселата вода постепено. Се меша рачно додека не се добие хомогена смеса. Доколку сметате дека е премногу густо додадете уште вода или ако е ретко уште малку брашно. Густината треба да е погуста отколку за проја со јајца.
Празот се пржи кратко со малку масло за да омекне. На маслинките им се одстрануваат семките и се сецкаат ситно. Пржениот праз и маслинките се додаваат во изматената смеса. Се додаваат и семките од сончоглед. Целата содржина се истура во куглоф и се става да се пече во загреана рерна околу 40 минути на 200 степени. Се служи топло или ладно. Идеално предјадење за престојните пости. Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови