Се дроби лебот па се додаваат рендани шунка, кашкавал, сирење и сецкани печурки.
Се тоа се попарува со млекото и се замесува со раце за да се добие хомогена смеса од која ќе може да се формираат пирошки.
Откако ќе ги формираме пирошките ги валкаме прво во брашно, па јајца и на крај презла. Се пржат во масло, но може и печени во рерна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови