Јајцата и шеќерот изматете ги убаво, а потоа додадете масло промешајте со лажица, па гризот и афионот. Промешувајте со лажица и додадете ги брашното, ренданата кора од портокал и пециво.

Печете во тавче бр 30 намрсена и пробрашнето на 190 степени

Готовата и оладена торта исечете на парчиња, а потоа попарете со топол шербет. Шербетот не треба да е многу густ варете го околу 15 -20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови