Подготовка

1. Овесните снегулки и чиата се мешаат со путерот од кикирики и со јогуртот. Ако е многу густо, се додава малку вода да се разреди.
2. Убаво се меша се и се остава полoвина час до час во фрижидер.
3. Потоа се сечкаат урмите, по можност свежи - и бананата - и се јаде.

Појадок кој е многу вкусен и многу заситува.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови