Јајцата и шеќерот се матат пенасто. Се додаваат брашното, мелените лешници и пецивото и нежно се промешува. Во округла тава бр. 28 подмачкана и посипана со брашно се истура смесата и се става да се пече на 200 Ц. некаде околу 10 мин.

Фил*
Маргаринот и шеќерот во прав се матат, се додаваат сите други останати состојки добро се изматува и смесата се нанесува на изладената кора. Одозгора се става шлагот од ванила.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови