Од сите состојки замесете тесто и оставете го да кисне 45 минути. Потоа размесете го и направете го во вид на топка, ставете го во плехче обложено со хартија и оставете го да стаса 40 мин. По желба можете да го засечите со остар нож.
Ставете го да се печи во загреана рерна околу 45 мин. на 180 С.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани