Идеален за да се освежите прекрасен вкус, а мирисот на праска може да го замислите...
Праските се лупат, се цеди сок од портокалот и цитронот се става во блендер се додаваат коцките лед, сокот од јагода и шеќерот во прав. Кој сака алкохол слободно може да си додаде и водка. Се декорира со парче цитрон и гранче нане, но бидејки јас немав нане декорирав само со цитрон и праска.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови