Прво се бијат белките во цврст снег и полека се додава шеќерот. Се продолжува со биење со миксерот и се додаваат жолчките една по една. На крај се додава брашното и пецивото.
Се прават форми со шприц и се печат на хартиа на 200 степени.

За филот се варат пудинзите со млекото, шеќерот и ванилата. Кога ќе се добие убава густина се лади филот и се додава маргаринот. Се филоваат додека се топли. Филот што ќе остани за декорирање за горе се дели на половина и во едната половина се става 50 гр.црно чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови