Инспирирана од преубавиот рецепт на нашата драга членка Павлоска со мала измена ги подготвив багелс пецивата.
Подготовка.

1.Во стаклен сад квасецот го подмесуваме со шеќер и малку брашно оставаме да стаса. Во поголем сад за месење го сееме брашното. Медот, путерот, солта и подмесениот квасец ги додаваме во брашното и замесуваме со млака вода средно меко тесто.
2. Тестото откако ќе го дуплира својот волумен или ќе стаса формираме 14 топчиња.
3. На шпорет водата заедно со солта и содата ја зовираме.Секое топче го пуштаме да поврие триесетина секунди.
4. Топчињата ги редиме во тава со хартија предходно подмачкана со зејтин.
5. Секое топче го посолуваме со мешан сусам,лен и ким.
Печеме дваесет минути на 200 степени или додека не добијат убава златна боја.
Забелешка
Не ги покривајте за да бидат по крцкави.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани