Најпрвин излупенте компири ги ставаме да се варат.

Кромидот го сечкаме на коцки, го пржиме во масло ги додаваме и џигерот го пржиме и него потоа додаваме сол, бибер, зачин и доматното пире. Додаваме ептен малку вода, колку да почне да крчка па тргаме настрана.

Компирот го пасираме посолуваме ги додаваме јајцата и промешуваме .

Во намрсено тавче ги ставаме џигерите, а одозгор компирот.
Ставаме во загреена релна на 200 степени околу 10-15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови