Во подлабок сад ставете ги месото, киселата вода, јајцата, брашното, пецивото и убаво измешајте.
Потоа додајте го ренданиот ѓумбир, ренданиот кромид, ситно сецканото лукче, сецканото пиперче, сецканиот коријандер (или магдонос) и соја сосот.
Дотерајте го вкусот со сол и бибер и убаво измешајте ја смесата.

Покријте го садот со најлонска фолија и ставете ја смесата да отстои во фрижидер неколку часа.

Откако смесата ќе отстои земајте со лажица и пржете ги во загреано масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани