Пилешкиот стек исечете го на ситни коцки. Кромидот и лукот ситно исечете ги и додајте ги кај стекот. Додајте јајце, брашно, сол, сенф, павлака, бибер и зачини. Се убаво промешајте. Додајте ситно сечен магдонос. Пржете ги ќофтињата во врел зејтин од двете страни.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани