Во меленото месо додаваме 1 главица испржен кромид се додава сол и бибер се со влажна или намрсена рака се формират кофтиња кои се валкат убаво во брашно. Ќофтињата се пржат во растопениот путер на умерена температура. Кога се готови се вадат во чинија. Во путерот во кој се пржеа додаваме вино да се загрее па ја додаваме павлаката. Оставаме малку да вари па додаваме сол бибер магданос и исклучуваме.
Топлиот сос го преливаме врз кофтињата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови