1. Во длабок сад ги ставаме брашното од спелта и пецивото. Промешуваме. Во друг длабок сад ги ставаме пирето од тиква, млекото, медот и кокосовото масло, мешаме со лажица. Во течните состојки ги додаваме брашното и пецивото. Мешаме со лажица. Смесата ја ставаме во калап во форма на срце обложен со хартија за печење. Печеме во загреана рерна на 190 степени 30 минути. Колачот го оставаме да се излади.
2. Сокот од портокал го ставаме во длабок сад, го додаваме медот, промешуваме. Желатинот го ставаме во сад, ја додаваме водата и оставаме 5 минути да набабри. Желатинот го ставаме во сад на оган на тивка температура да се стопи. Го додаваме во сокот од портокал. Промешуваме. Филот го ставаме врз тестото. Колачот го ставаме во фрижидер да се стегне филот.
3. Темното чоколадо го кршиме на коцки, го додаваме кокосовото масло. Го топиме на пареа. Со чоколадниот прелив го потураме јафа колачот. Украсуваме по желба. Оставаме да се стегне чоколадото.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани