Во меленото месо се додава рендан кромид и лук јајцата, водата, маслото, брашното, пецивото, зачините (сол,вегета, бибер и магданосот) се убаво се промешува и се остава половина час да отстои. Потоа се стават со помош на лажица во загреано масло и се пржат од двете страни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови