Еден од многуте начини, како да ја подготвите оваа вкусна салата....

Подготовката едноставна, се се сецка, при што краставицата, а и шунката се завиткуваат во памучна крпа за да се впие водата која ја пуштаат. Сите состојките се мешаат во длабок сад, се забиберува и префрлува во кутија со капак.
Се става во фрижидер, најмалку 2 часа да отстои, за да се измешаат вкусовите...
Се сервира....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани