Замесете тесто од состојките, па оставете го да стаса во сад подмачкан со малку масло
Потоа поделете го на два дела, растегнете ги долгнавести да бидат, па потоа ставете одозгора чистени маслинки, ливчиња рузмарин и малку крупна сол.
Испечете ги во загреана рерна.
Послужете ги со салата од
- домати, моцарела прелеана со масло измешано со малку сечкан босилек и сол.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови