1. Белките изматете ги со шеќерот цврсто како шлаг, додавајте ги жолчките една по една и продолжете со матењето да се соедини смесата.
2. Додадете го брашното заедно со пецивото и измешајте со голема лажица или со жица.
3. Смесата истурете ја во подмачкан со путер и набрашнет плех (35х20х6).
4. Ставете го да се пече во загрена рерна на 200 степени првите 10 минути, потоа намалете ја температурата на 180 и печете го уште 20 минути.
5. Оставете го да олади (но не премногу, треба да биде млак). Во меѓувреме измешајте ги сите видови на млеко.
6. Млакиот пандишпан превртете го на крпа и во плехот ставете половина од измешаното млеко. Во него ставете го пандишпанот така превртен и над него до турете го останатото млеко.
7. Оставете го да впие од млекото окулу 2 часа. Потоа исечете го на коцки, покријте го со фолија, и ставете го во фрижидер неколку часа добро да се разлади.
8. Пред сервирање секоја коцка мачкајте ја со готов карамел.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани