1.Од белките и другите состојки се прави еден пандиспањ и се печи во голем плех од шпоретот.Се сечи на 3 ленти.
2.Жолчките, шеќерот и брашното се мешаат со млекото и се вари како пудинг. Се лади и се додава измиксаниот маргарин. Се филува.
3.На крајот се додава глазурата. Може да се стави прво белата глазура, се лади, па се додава црната глазура над белата. Убав спој на вкус лимон и чоколада. Пријатно!
Ви препорачуваме во подготовката на овој рецепт да употребите Делимано Ростер
Ростер

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови