Во тава со масло го пржиме стекот. Готовиот стек го вадиме во чинија.
Во маслото каде се пржеше стекот додаваме исецкан кромид исецкан лук и исецкани на парчиња печурки. Пржиме околу 5 до 7 минути.
Доколку правите со маринирани печурки додадете ги откога ќе се испржи кромидот и попржете уште малку. Додадете го доматното пире и попржете уште две минути, па додадете го виното и водата, сол и бибер. Нека покрчка на тивко уште 5 минути. Доколку има потреба додадете уште вода или супа.
Брашното разредете го со малку вода и додадете го во сосот и сецканиот магданос. Нека покрчка уште малку. Сервирајте заедно со стекот во чинија. Доколку сакате можете стекот да го додадете пред крајот на готвењето во сосот заедно да покрчка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови