1. Густо изматете ги јајцата со шеќерот.

2. Додадете ги течните состојки и ванилиниот шеќер и со најмала брзина на миксерот измешајте.

3. Потоа додадете ги и сувите состојки, па на крај јаболката, претходно изрендани.

4. Смесата истурете ја во намрсена тава 20х30 и печете на 180С околу половина час.

5. Стопете ги состојките за глазурата и премачкајте го колачот одозгора со неа.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови