Еве една идеа за сендвич кој почесто го јадат моите деца. Количината на состојки е за две средни лепчиња од по 70 гр, но зависно од потребата можат да се зголемат.
Лепчињата исечете ги на половина. На двете половинки ставите по половина од туната,по една лажица капари и по половина јајце исечено на плочки. Поклопете ги со другите половинки од лебот и спремни се за јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани