Најпрво обарете го црвениот ориз заедно со просото и хељдата околу 20 минути. Листовите блитва исто обарете ги околу 5 минути во вода со малку сода бикарбона. На загреано масло испржете го ситно исецканиот кромид, сецканиот морков и пиперка. Додадете ги исецканите свежи печурки и малку пропржете ги да поруменат. Зачинете и посолете по вкус. На крај во тавата додадете ги и обарените житарки со оризот и пржете уште неколку минутти. По желба може да додадете 2 - 3 лажици доматен сос.
Со оваа смеса се виткаат листовите од обарената блитва. Се редат во земјена или керамичка тава за печење, се посипуваат со масло и сол и се ставаат да се печат околу 40 минути, додека не се запечат малку на површината. Се служат во комбинација со кисело млеко или по желба. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови