Јајцата се сечкаат не многу ситно.
Во еден сад измешајте ги сенфот, мајонезот, киселото млеко и ситно сечканите перца од млад кромид. Посолете и побиберете по желба. Со овој сос прелијте ги јајцата и лесно промешајте.
Украсете со перца од млад кромид.

Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови