1. Во тава за пржење го ставаме маслото и го пржиме ситно исечканиот кромид колку да омекне.
2. Го додаваме месото, биберот, мешаниот сув зеленчук, малку сол и сето тоа го пржиме околу 15 мин. додека месото убаво не се испржи со повремено мешање.
3. На крај го додаваме ситно исечканиот магдонос уште малку кратко пржиме и ја тргаме тавата на страна.
4. Во намастена тава за печење ставаме две кори една врз друга и ставаме од филот. Потоа пак редиме две кори па пак фил и на крај треба да ни останат две кори празни за одозгора.
5. Вака спремената пита ја сечеме на коцки и ја преливаме со претходно подготвениот прелив...(јајцата ги матиме и го додаваме јогуртот и киселата вода) и рамномерно ставаме насекаде од преливот.Питата ја оставаме 15 мин да отстои за преливот да се впие во корите.
6. Печеме во загреана рерна на 200 Ц. 30 мин.
7. Печена повторно ја засекуваме на истите места.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови