Едноставна парена торта, изобилува со сушено грозје, сочна.

Во сад се ставаат водата, шеќерот и гриз, брашно да се измешаат. Во нив се додаваат остатокот од состојките, густата смеса се става во тавче бр.40 (правоаголник) и се остава да стои 1 час. После се остава во рерна на 200 да се печи 40 мин. обавезно прекријте со хартија откако запечи,така нека се допекува.

Настрана се вари шербетот.
Тортата треба да е ладна, а шербетот кој ќе го ставате млак. Најгоре премачкајте танок слој мармалад по избор и додатно сечкани ореви,сладете се.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови