Компирите ставете ги во ладна вода да се варат околу 40 минути.
Јајцата исто така ставете ги во ладна вода но додадете и ловоров лист и парче црвен кромид.Посолете ги со јадра сол и оставете да се поварат на тивко. Од ловорот и кромидот ќе си примат убав мирис и ќе имаат посебен вкус.
Морковот обарен исецкајте го на коцки. Краставичката кисела исецкајте ја на мали коцки. Компирите лупете ги и рендајте ги. Додајте ги и ренданите јајца. Оставате две жолчки за рендање на површината.
шунката исецкајте и помешајте ја со смесата.Значи сето ова можете да го редите во сад. Еден ред компир рендан, па јајце, па морков и се останато. Јас ја измешав и овде го употребив Ремоуладе сосот. Помешав се и зачинив со копар. На површината прелеав од сосот, па со шпатула го измазнив и изрендав жолчки од јајца.
Декорирајте си и вие по ваш вкус.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови