Се зафаќа квасецот, се чека да надојди, после се додава во садот со брашно, масло, оригано, шеќер, сол на крај се меси со водата тестото е многу меко. На намрсен плех со доволно масло се истура тестото и со раце се оформува кората, која се остава некои 15 мин да поднадојди, се премачкува кечап на краевите сусам и се редат состојките по ред, се печи во загреана рерна на 200 некои 13-15 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови