Направете си ги палачинките по ваш рецепт.
Секоја палачинка ја филуваме со една лажичка павлака, а може и кечап и од ситно сецканиот кашкавал и пафлак и ја мотаме.
Палачинките ги валкаме прво во јајцата, потоа во презлата и ги пржиме во поголема количина на масло.
Се служат топли со вашиот омилен сос. =)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови