Овој рецепт е многу едноставен, но многу е вкусен. Во него не се употребуваат многу состојки, само соја сосот којшто му дава многу убав вкус.
Пилешките џигерчиња се ставаат во загреаната тава со масло за да се пржат. Во нив се става и исецканиот лук , потоа се додава и соја сосот и сето тоа убаво се меша и се готви додека џигерчињата да бидат готови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови