Се сецка стекот на коцки и се вари во солена вода.
Откако ќе се свари, се истура водата од тенџерето, се додава павлаката, карито и печурките и се враќа уште малку на шпоретот, и ручекот е готов =)
Ова е навистина многу брзо и вкусно јадење, слободно можете наместо да го варите да го пржете стекот, секако е вкусно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови