Оваа торта е за сите кои сакаат и обожаваат мак/ сочна и префинета торта.

Најпрво се матат жолчките со шеќерот, стопениот маргарин, румот и чоколадата. Потоа се додаваат изматените белки и полека се мешаат заедно двете смеси. На крајот се додава макот кој претходно е сомелен и се става смесата во округол калап со обрач бр.26. Се печи во загреана рерна 25мин(180ц). Печената торта се премачкува со мармелада(јас ја премачкав со мармелада од вишни)и се враќа тортата во релна да се суши 5мин. На крајот се прави глазура и се прелива тортата.

Во тортата нема пециво за нарастување бидејќи во тортата нема БРАШНО .
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови